Franču kosmētikas mēnesis - Bioderma, Vichy, La Roche-Posay un citiem franču zīmoliem atlaides līdz -40%! Skatīt >

ZOVIRAX Duo 50 mg/10 mg/g krēms, 2 g

ZOVIRAX Duo 50 mg/10 mg/g krēms, 2 g

Recidivējošas herpes labialis infekcijas (aukstumpumpu) agrīno pazīmju un simptomu ārstēšana.

Vairāk par produktu
1261

Ir noliktavā

Produktu cenas internetā un aptiekās var atšķirties. Produkta attēls var atšķirties no reālā produkta izskata.

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!
Piegāde
  • 233 Mēness Aptiekās visā Latvijā – 1,99 EUR. Bezmaksas piegāde pasūtījumiem virs 14,99 EUR.
  • Omniva pakomāti – 1,99 EUR. Bezmaksas piegāde virs 29,99 EUR.
  • Circle K DUS stacijās – 1,85 EUR. Bezmaksas piegāde virs 29,99 EUR.
  • Latvijas Pasta pakomāti – 1,85 EUR. Bezmaksas piegāde virs 29,99 EUR.
  • Piegāde ar kurjeru – 2,50 EUR. Bezmaksas piegāde virs 40,00 EUR.

Recidivējošas herpes labialis infekcijas (aukstumpumpu) agrīno pazīmju un simptomu ārstēšana, lai mazinātu aukstumpumpu pārveidošanos par čūlainiem bojājumiem, pieaugušajiem un pusaudžiem (12 gadus veciem un vecākiem) ar normālu imunitāti.

Aciklovīrs ir pretvīrusu līdzeklis, kas in vitro ir izteikti aktīvs pret herpes simplex vīrusa (HSV) 1. un 2. tipu. Pēc iekļūšanas herpes inficētā šūnā aciklovīrs fosforilējas par aktīvu aciklovīra trifosfāta savienojumu. Pirmais posms šajā procesā ir atkarīgs no HSV-kodētas timidīnkināzes klātbūtnes. Aciklovīra trifosfāts darbojas kā inhibitors un substrāts herpes-specifiskai DNS polimerāzei, kavējot tālāku vīrusa DNS sintēzi un neietekmējot normālos šūnas procesus.

Hidrokortizons ir vieglas iedarbības kortikosteroīds, kam piemīt dažāda imūnmodulējoša ietekme. Lietojot lokāli, tā galvenais uzdevums ir kontrolēt dažādus iekaisuma izraisītus ādas bojājumus.

Zovirax Duo, kas apvieno aciklovīra pretvīrusu un hidrokortizona pretiekaisuma iedarbību, mazina aukstumpumpu pārveidošanos par čūlainiem bojājumiem. Šīs ietekmes precīzs mehānisms nav pilnībā raksturots, bet uzskata, ka to nosaka vīrusa klīrenss un vietējās iekaisuma atbildes reakcijas mazināšana lūpu audos, lai vājinātu pazīmes un simptomus.

Zīmols ZOVIRAX
Forma krēms
Vecums Pieaugušajiem
Pusaudžiem
Izcelsmes valsts Apvienotā Karaliste
Produkta veids Bezrecepšu medikamenti
Aktīvās vielas Hydrocortisonum
Aciclovirum

Devas:
Pieaugušajiem un bērniem (no 12 gadu vecuma).
Zovirax Duo krēms jālieto 5 reizes dienā (piemēram ar apmēram 3-4 stundu intervālu, izlaižot aplikācijas nakts laikā) 5 dienas. Nepieciešams sākt ārstēšanu ar Zovirax Duo krēmu, cik ātri vien iespējams, vislabāk līdzko parādās pirmās slimības pazīmes vai simptomi. Katru reizi jāuzklāj pietiekošs krēma daudzums, lai pārklātu skarto zonu, ieskaitot bojājuma ārējo robežu.

Ārstēšana jāturpina 5 dienas. Ja bojājumi joprojām saglabājas 5 dienas pēc ārstēšanas pabeigšanas, pacientiem jāiesaka konsultēties ar ārstu.

Pediatriskā populācija:
Zovirax Duo drošums un efektivitāte bērniem līdz 12 gadu vecumam nav noskaidrota. Lietošanas veids: Lietošanai uz ādas.

Pacientiem jānomazgā rokas pirms un pēc krēma lietošanas, jāizvairās no bojājumu berzēšanas vai aizskaršanas ar dvieli, lai nerastos paasinājums vai infekcijas pārnešana.

Tikai lietošanai uz ādas: uzklāt uz aukstumpumpām, kas atrodas uz lūpām un uz ādas ap lūpām. Neiesaka lietot uz gļotādām (piemēram, acīs, mutē, degunā vai uz dzimumorgāniem).

Nelietot Zovirax Duo dzimumorgānu herpes ārstēšanai.

Īpaša uzmanība jāievēro, lai izvairītos no krēma netīšas iekļūšanas acīs.

Cilvēkiem ar ļoti smagu recidivējošu herpes labialis, jāizslēdz citas pamatslimības.

Nelietot kopā ar nosedzošiem pārsējiem, piemēram, leikoplastu vai īpašiem aukstumpumpām paredzētiem plāksteriem.

Zovirax Duo nav ieteicams lietot pacientiem ar pavājinātu imunitāti, jo ir iespējamas pseido-oportūnistiskas infekcijas vai pret zālēm rezistentu celmu veidošanās, kuras gadījumā nepieciešama sistēmiska pretvīrusu terapija.

Pacientiem ar pavājinātu imunitāti jāiesaka konsultēties ar ārstu par jebkuras infekcijas ārstēšanu.

Pacientiem ar aukstumpumpām iesaka izvairīties no vīrusa pārnešanas, īpaši ja ir novērojams aktīvs bojājums (piemēram, pirms un pēc krēma lietošanas jānomazgā rokas).

Ja iespējams, jāizvairās no ilgstošas nepārtrauktas lokālās terapijas. Nelietot ilgāk kā 5 dienas.

Ārstēšana pacientiem, kuriem vienlaicīgi ir citas izcelsmes dermatīts, nav pētīta.

Palīgviela propilēnglikols var izraisīt ādas kairinājumu, un palīgviela cetostearilspirts var izraisīt lokālas ādas reakcijas (piemēram, kontaktdermatītu).

Nātrija laurilsulfāts var izraisīt lokālas ādas reakcijas (piemēram, durstīšanas vai dedzināšanas sajūtu) vai pastiprināt ādas reakcijas, ko izraisa citas zāles, ja tās uzklātas uz tā paša laukuma.

Saistībā ar sistēmisku un lokālu kortikosteroīdu lietošanu var tikt ziņots par redzes traucējumiem. Ja pacientam ir tādi simptomi kā neskaidra redze vai citi redzes traucējumi, jāapsver pacienta norīkošana pie oftalmologa, lai novērtētu šo traucējumu iespējamos cēloņus, kas var būt, piemēram, katarakta, glaukoma vai tādas retas slimības kā centrāla seroza horioretinopātija (CSHR), par ko ir ziņots pēc kortikosteroīdu sistēmiskas un lokālas lietošanas.

1 g krēma satur 50 mg aciklovīra (Aciclovirum) un 10 mg hidrokortizona (Hydrocortisonum).
Palīgvielas ar zināmu iedarbību: 1 g krēma satur 67,5 mg cetostearilspirta, 8 mg nātrija laurilsulfāta un 200 mg propilēnglikola.

Palīgvielu saraksts: Cetostearilspirts, Vazelīneļļa, Poloksamērs 188, Propilēnglikols, Izopropilmiristāts, Nātrija laurilsulfāts, Baltais vazelīns, Citronskābes monohidrāts, Nātrija hidroksīds (pH korekcijai), Sālsskābe (pH korekcijai), attīrīts ūdens.

Jums ir ieteikums vai jautājums?

Rakstiet mūsu farmaceitam, izmantojot zemākesošo formu.

Atstājiet savu atsauksmi