Saules aizsarglīdzekļi

(97)
  • -40%
URIAGE Roseliane SPF50+ CC sejas krēms, 40 ml
  • -40%
EUCERIN Sun Hydro Protect SPF50+ īpaši viegls sejas fluīds, 50 ml
  • -40%
EUCERIN SUN Actinic Control MD SPF 100 saules aizsarglīdzeklis, 80 ml
  • -40%
EUCERIN Hyaluron-Filler + Elasticity SPF20 acu krēms, 15 ml
  • -40%
EUCERIN Sun Pigment Control SPF50+ saules aizsarglīdzeklis, 50 ml
  • -40%
BIODERMA Photoderm AKN Mat SPF 30 fluīds, 40 ml
  • -40%
BIODERMA Photoderm Crème SPF 50+ saules aizsarglīdzeklis, 40 ml
  • -40%
PHARMACERIS N CAPILAR TONE SPF 30 CC sejas krēms, 40 ml
  • -40%
VICHY Capital Soleil Cell Protect SPF 50+ sprejs, 200 ml
  • -40%
VICHY Ideal Soleil Bronzing SPF30 saules aizsargūdens, 200 ml
Jūs apskatījāt 13 no 97 produktiem

Kāds saules aizsargkrēms ir vislabākā izvēle?

Siltais laiks aiz loga mūs priecē, bet liek arī padomāt par tādu aktuālu tēmu kā aizsardzība no saules. Arvien vairāk par to runā dermatologi, norādot, ka saules aizsargkrēmu lietošana ir ļoti nozīmīga, bet Latvijā dati par sauļošanās krēmu lietošanu ir kritiski zemi. Tiek rīkotas dažādas akcijas un kampaņas, lai tēmu aktualizētu, tāpēc arī turpmāk tekstā apskatīsim svarīgāko, kas jāzina, izvēloties sauļošanās krēmu.

Saules aizsargkrēmi ne tikai pasargā ādu no apdegšanas īstermiņā un novecošanas ilgtermiņā, bet arī ļauj mums rūpēties par savu veselību, sargājot sevi, piemēram, no ādas vēža. Mēness aptiekas internetveikals plašā izvēlē atrodami sauļošanās krēmi, un katrs var atrast sev piemērotāko līdzekli par īpaši izdevīgām cenām.

7 soļi, kas jāņem vērā, izvēloties sauļošanās krēmu

1.  Saules aizsargkrēma veids. Ir izsmidzināmi aerosoli, želejveida līdzekļi, krēmi, losjoni, sviests, eļļas un pastas. Ir svarīgi atrast sev visērtāko līdzekli, jo tas veicinās lietošanas biežumu. Piemēram, ja ādai ir nosliece uz pūtītēm, laba izvēle būs želejas formas saules aizsargkrēms, bērniem ērtāk būs izsmidzināmais līdzeklis, bet, lietojot kosmētiku, pareizā izvēle būs līdzeklis, kas nav taukains.

2.  Aktīvās sastāvdaļas. Pievērs uzmanību tam, lai līdzekļa sastāvā ir aktīvās vielas, kas aizsargā gan no UVA , gan UVB saules stariem. Lielākā daļa līdzekļu aizsargā tikai no UVB stariem, kas ir ādas apdeguma iemesls, bet nepasargā no UVA, kas patiesībā rada priekšlaicīgu novecošanu. Saules aizsargkrēms, kas pasargā no abiem staru veidiem, ir visdrošākā izvēle un tam būs vislielākais aizsardzības efekts.

3.  Ādas tips. Sauļošanās krēmi, kas izvēlēti, pieskaņojoties attiecīgajam ādas tipam, ne tikai aizsargā no saules kaitīgā starojuma, bet arī pasargā no lieka kairinājuma problemātisku vai specifiku ādu. Aknes nomocītai ādai pareizā izvēle būs minerālie sauļošanās krēmi, jo tie novērš poru aizsērējumu. Sausas ādas gadījumā jāizvēlas ķīmiskie produkti.

4.  SPF skaitlis. Atkarībā no uzturēšanās laika saulē ir jāizraugās pareizais SPF apjoms. Ja plānots tiešā saules starojumā uzturēties ilgas stundas, jāizvēlas saules aizsargkrēmi ar lielāku drošību, piemēram, SPF 50. Ja uzturēšanās saulē plānota īslaicīgi, dodoties, piemēram, uz darbu, pietiks ar SPF 30 (ir daudzu sejas dienas krēmu sastāvā). Dermatologi visiem iesaka siltajā sezonā lietot vismaz SPF 15, dodoties ikdienas darba gaitās.

5.  Ūdens noturība. Šī būs pareizā izvēle trīs gadījumos – ja tiek plānotas ilgstošas un regulāras aktivitātes ūdenī; ja ir pastiprināta svīšana vai ir augstas intensitātes aktivitātes, kas rada svīšanu; ja vietā, kur atrodaties, ir augsts mitruma līmenis. Šajos gadījumos atkārtota krēma uzklāšana ir nepieciešama regulāri.

6.  Alerģiska reakcija. Pirms saules aizsargkrēms tiek uzklāts pa visu ķermeni vai uz sejas, nepieciešams uz neliela ādas laukumiņa pārbaudīt reakciju uz produktu un pārliecināties, ka nav alerģijas. Ja pēc līdzekļa uzklāšanas āda niez, apsarkst vai kļūst plankumaina, līdzekli vajag nomazgāt un to nedrīkst lietot atkārtoti. Šādā gadījumā ir jāmeklē cits produkts.

7.  Derīguma termiņš. Ja saules aizsargkrēmam ir beidzies lietošanas termiņš, efektīva aizsardzība netiek nodrošināta. Pirms katras sezonas sākuma ir jāpārbauda aktuālā informācija uz produktiem, kas palikuši krājumos no pagājušās vasaras.

Minerālie VS ķīmiskie saules aizsargkrēmi

Minerālais saules aizsargkrēms uz ādas darbojas kā barjera pret kaitīgajiem saules stariem. Līdzeklis ir grūtāk klājams, jo paredzēts ilgstošai noturībai, āda kļūst mazliet bālgana.  Bērniem ir pieejami arī krēmi ar dažādiem toņiem, lai to uzklāšanu padarītu jautrāku. Aizsargkrēma iedarbība sākas uzreiz pēc uzklāšanas.

Ķīmiskais (organiskais) sauļošanās krēms ādu aizsargā, absorbējot saules starus. Krēms pārvērš starus siltumā, un pēc tam tas tiek izvadīts no ādas. Krēms uzsūcas ādas virskārtā, tāpēc neveidojas minētais bālganais pārklājums. Šis krēms ir grūtāk nomazgājams, un tā iedarbība sākas 15–30 minūtes pēc uzklāšanas.

Ieteikumi labsajūtas saglabāšanai vasarā

1.  Liec cepuri un saulesbrilles. Saules aizsargkrēms pasargās no apdegšanas, cepure un brilles – no galvas sakaršanas un saules kaitīgās ietekmes uz acīm.

2.  Aizsardzība nepieciešama arī lūpām, tāpēc lieto lūpu balzamu ar SPF.

3.  Izvairies no tiešiem saules stariem laikā no pulksten 12 līdz 15 un atceries, ka  saulainā laikā vienmēr ir jālieto aizsargkrēms (arī atrodoties ēnā).

4.  Sauļošanās krēms pirms došanās gulēt ir jānoskalo.

5.  Mazuļus līdz sešu mēnešu vecumam nedrīkst pakļaut tiešiem saules stariem.

FAQ

1.                  Kas ir SPF?

Saules aizsardzības faktors (SPF) ir rādītājs, no cik liela UV starojuma tiek pasargāta āda. Jo augstāks ir SPF, jo lielāka ir aizsardzība pret kaitīgo starojumu un ādas apdegšanu. Saules stari spēcīgākie ir laikā no pulksten 10 līdz 16, visbīstamākie – no pulksten 12 līdz 15. Neviens saules aizsargkrēms nepasargā no UVB starojuma simtprocentīgi.

2.                  Cik bieži ir jāatjauno aizsargkrēms?

Dermatologi iesaka uzklāt sauļošanās krēmu 20 minūtes pirms došanās saulē. Ilgstoši uzturoties saulē, krēmu nepieciešams uzklāt apmēram ik pēc divām stundām. Ja ir pastiprināta svīšana vai regulāras peldes, jālieto ūdens noturīgie saules aizsargkrēmi, un tos nepieciešams uzklāt atkārtoti apmēram ik pēc stundas.

3.                  Kādu SPF izvēlēties bērniem?

Dermatologi iesaka bērniem visiem ādas tipiem lietojam saules aizsargkrēms vismaz ar SPF 30 vai augstāku. Lai gan tumšākam ādas tipam ir vairāk aizsargājošā melanīna un āda ātrāk iedeg (nevis apdeg), tas nemazina kaitīgā saules starojuma iedarbību. Bērni, kas jaunāki par sešiem mēnešiem, jāpasargā no tiešas saules. 

category
Menessaptieka/Visas preces/Skaistumam/Sauļošanās kosmētika/Saules aizsarglīdzekļi